Gezellig en veilig winkelen in hartje Maassluis

Om aandacht te vragen voor de nieuwe verkeersmaatregelen in het Stadshart en op de Noordvliet, gingen wethouder Sjoerd Kuiper (onder andere verkeer) en Thijs Boskamp, voorzitter van de winkeliersvereniging van het historische Stadshart, dinsdag 22 april 2026 letterlijk de straat op, uitgerust met spuitbus en sjabloon.

De gemeente wil met de verkeersmaatregelen het Stadshart en de Noordvliet veiliger maken voor iedereen.

Verkeersbesluiten

Op de Noordvliet wordt sluipverkeer tegengegaan en op drukke momenten wordt fietsen in het voetgangersgebied van het Stadshart verder beperkt. Deze verkeersbesluiten zijn op 2 april 2026 gepubliceerd. De besluiten zijn op verzoek van de gemeenteraad en in overleg met het Stadshart door het college van burgemeester en wethouders genomen.

Teksten op straat

De wethouder en voorzitter hielpen mee met het spuiten van de tekst 'Winkels open/fietsers lopen' op de straat. Zo brengen ze de boodschap op een opvallende en toegankelijke manier onder de aandacht van inwoners en bezoekers.

Wethouder Sjoerd Kuiper: “Ons historische Stadshart is prachtig. Om te winkelen, de horeca te bezoeken of een stadswandeling te maken. Door het tegengaan van autoverkeer op de Noordvliet en fietsers in het voetgangersgebied wordt het Stadshart een nog fijnere plek, waar iedereen rustig en veilig van kan genieten."

Thijs Boskamp, voorzitter van de winkeliersvereniging, voegt toe: "De veiligheid van onze bezoekers staat voorop. Deze duidelijke boodschap op straat helpt daarbij. Zo houden we het Stadshart gezellig én veilig.”

Lees voor meer informatie over de verkeersbesluiten in het nieuwsbericht Nieuwe verkeersmaatregelen op de Noordvliet en in het Stadshart.

Thijs Boskamp en wethouder Kuiper spuiten de tekst 'Winkels open, fietsers lopen' op de straat
Thijs Boskamp, voorzitter winkeliersvereniging en verkeerswethouder Sjoerd Kuiper.