Gemeenteraad stemt in met aankoop Scheldeweg 8

De gemeenteraad heeft ingestemd met de aankoop van het bedrijfscomplex aan de Scheldeweg 8. De gemeente koopt de locatie voor € 2,4 miljoen (kosten koper). In de toekomst kan hier mogelijk het Stadsbedrijf worden gevestigd.

Het huidige pand van Stadsbedrijf aan de Heldringstraat is verouderd en heeft te weinig ruimte voor de groei van de stad en de uitbreiding van gemeentelijke taken. Het gebouw moet bovendien worden aangepast om het duurzamer te maken. Zo is er meer stroom nodig voor elektrische voertuigen en machines.

Plannen worden verder uitgewerkt

Hoe het nieuwe Stadsbedrijf er precies uit komt te zien, staat nog niet vast. Daarom onderzoeken we hoeveel ruimte en welke voorzieningen nodig zijn. Het doel is een sober en toekomstbestendig Stadsbedrijf dat past bij de werkzaamheden van de gemeente. 
We bekijken daarbij of onderdelen, zoals de milieustraat en de opslag van zout, misschien op een andere locatie kunnen komen. De gemeente maakt daarna een plan voor de verdere uitwerking en brengt de verwachte kosten in beeld.

Pand blijft voorlopig verhuurd

De gemeente neemt het pand aan de Scheldeweg niet direct zelf in gebruik. De huidige huurders blijven er tijdens de voorbereiding van de plannen voorlopig zitten.

Ruimte voor woningen in Kapelpolder

Een verhuizing van Stadsbedrijf biedt kansen voor de huidige locatie aan de Heldringstraat. In de gebiedsvisie voor Kapelpolder is deze plek aangewezen voor woningbouw. Als Stadsbedrijf in de toekomst verhuist, ontstaat hier ruimte voor de verdere ontwikkeling van Kapelpolder.

Hoe gaat het verder?

Met de aankoop van Scheldeweg 8 is nog niet besloten dat het nieuwe Stadsbedrijf daar definitief komt. In 2027 werken we de plannen verder uit. We onderzoeken wat er nodig is voor Stadsbedrijf en brengen de verwachte kosten in beeld. De gemeenteraad bespreekt de plannen later opnieuw en neemt dan een besluit over het vervolg.
Volgens de huidige planning volgt in 2028 een voorstel over de investering. De gemeenteraad besluit dan over de benodigde kosten en het definitieve vervolg van het project.